I-love-my-job

7 Locuri de Munca Online in Baia Mare

Shares

Pentru cei interesati de locuri de munca online in Baia Mare, am sa postez anunturile cu posturile disponibile la SilkWeb:

Daca esti o persoana sociabila, interactionezi usor cu cei din jurul tau, esti orientat/a spre performanta si te regasesti printre cerintele de mai jos, poti face parte dintr-o echipa tanara si dinamica, in care sa-ti faci o cariera.

Vrem ca in urmatorii 3 ani sa ajutam peste 1.000 de companii din Romania si strainatate sa isi creasca vanzarile online prin intermediul platformei noastre sau a serviciilor pe care le oferim.

La noi ai sansa de a vedea cu adevarat puterea mediului online asupra vanzarilor si totodata de a transmite aceste noi cunostinte acumulate viitorilor nostri clienti.

Vezi anutul legat de postul pentru agent de vanzari servicii online in Baia Mare !

Cautam coleg Front-End Developer in cadrul SilkWeb  pentru a se alatura echipei noastre full-time. Este important ca acest job sa-l faci din pasiune si placere.

Responsabilitati

  • Contribuie in zona de front-end development in cadrul proiectelor
  • Urmareste planificarea proiectului si respecta deadlineurile
  • Testare cross-browser
  • Isi aduce aportul in cadrul echipei prin propunerea de implementare a noutatiilor din tehnologie
  • Este la curent cu update-urile din aceasta arie de development

Vezi anuntul legat de postul pentru Front-End Developer in Baia Mare

Acum suntem in cautarea unui nou membru pentru echipa noastra de programatori, iar cerintele jobului includ:

  • cunostinte de PHP si MySQL;
  • experienta cu un framework
  • cunostinte la un nivel mediu de HTML, CSS, JavaScript (jQuery).

Daca cerintele jobului sunt compatibile cu experienta ta profesionala, trebuie sa stii ca responsabilitatile tale ar fi:

  • sa dezvolti si sa integrezi site-uri,aplicatii PHP;
  • sa analizezi proiectele si sa estimezi timpul de lucru;
  • sa lucrezi eficient, sa scrii cod optim

Vezi anuntul pentru programator PHP in Baia Mare

Daca te pricepi la vorbe, daca consideri ca informatiile create de tine pot atrage atentia asupra consumatorilor, daca ai spirit de echipa si esti atent / atenta la detalii te invitam sa faci parte din echipa SilkWEB .

Constituie avantaje :

  • experienta anterioara ;
  • studii superioare in Relatii Publice, Jurnalism sau Litere ;
  • cunostinte avansate in PC (internet, Excel) ;
  • cunostinte avansate de limba engleza ;
  • cunostinte de gramatica a lb. romane ;
  • abilitati in comunicare ;
  • cunostinte SEO & content marketing.

Vezi anuntul legat de SEO copywriter in Baia Mare.

Sau poti trimite CV-ul tau la cv @ silkweb.ro

Daca pe tine nu te intereseaza, poti da un simplu share pe conturile tale de social media si ai sansa sa-ti ajuti un prieten 😉

Account manager

Stim ca jobul de Account Manager nu e tot curcubee si unicorni ci, mai degraba, un test continuu si o sursa de povesti amuzante pe care sa le imparti cu echipa ta. Asa ca daca iti place sa comunici la telefon, pe email sau live chat si, in acelasi timp, esti responsabil si pregatit sa oferi solutiile potrivite clientilor, hai in echipa SilkWeb!

Social media manager

Cautam un om responsabil, care stie cum sa trezeasca atentia, interesul si dorinta utilizatorilor de pe platformele sociale catre diferite firme si branduri. Armele tale vor fi Facebook, YouTube, Twitter, Google+, Instagram, Pinterest, LinkedIn iar tintele tale – potentialii clienti ai diferitelor proiecte de care ne ocupam. Vezi info!

PPC Specialist

Aici nu vei fi “omul bun la toate” ci vei avea un set de responsabilitati pe care le vei indeplini comunicand cu intreaga echipa. Vei munci cot la cot cu noi pentru a construi proiecte extraordinare, de care te vei simti mandru si care te vor motiva sa faci, cu pasi marunti, o diferenta.

Noi credem ca daca faci combinatia potrivita intre o cultura de lucru vibranta si asigurarea unei experiente impecabile pentru client, rezulta un mediu de lucru dinamic si productiv, in care toata lumea se simte bine, in timp ce ofera tot ce are mai bun, ca echipa. Vezi anunt.